Sbírka Školákům od srdce je úspěšně za námi!!

06.09.2023

Vážení přátelé, 

druhý ročník sbírky ŠKOLÁKŮM OD SRDCE je úspěšně za námi. V letošním ročníku se díky Vám, štědrým dárcům podařilo o víkendu 2. a 3. září t.r. v téměř stovce prodejen Tesco vybrat přes 100 tisíc školních pomůcek a zajistily tak lepší návrat do školních lavic pro 13 tisíc školáků. Dobročinnou sbírku pořádala TV Nova ve spolupráci s Diakonií Českobratrské církve evangelické (ČCE) a obchody Tesco. Do následného rozdávání pomůcek se zapojilo na 120 neziskových organizací po celé České republice.

Nákupem školních pomůcek a jejich darováním do sbírky ve vybraných prodejnách Tesco mohli lidé v průběhu minulého víkendu, 2. a 3. září, podpořit děti z rodin ohrožených chudobou., pro které jsou výdaje spojené se začátkem školního roku příliš vysoké. Těm darované školní pomůcky ještě před začátkem školního roku doručilo více než 120 neziskových organizací z oblasti sociální práce a vzdělávání. Nejčastějšími darovanými školními a výtvarnými potřebami byly penály, psací potřeby, sešity, štětce, tempery či pravítka.

"Podle našeho interního průzkumu mezi sociálními pracovníky materiální pomoc v podobě školních pomůcek potřebuje osmdesát pět procent rodin v obtížné životní situaci, se kterými pracujeme. Těší nás tedy, že se nám společně s TV Nova a Tesco již podruhé podařilo zorganizovat ve vybraných prodejnách sbírku Školákům od srdce a následně obratem předat více než sto tisíc školních pomůcek přímo do rodin tak, aby je měli během prvních zářijových dní k dispozici. Konkrétně jsme pomohli třinácti tisícům školáků a odlehčili tak i jejich rodičům," říká Zdeňka Marešová, vedoucí oddělení péče o dárce z Diakonie.

"Nový školní rok je tady, což pro mnoho rodin znamená období větší finanční zátěže. Jsem proto moc ráda, že TV Nova v rámci iniciativy Nova pomáhá znovu spojila síly s Diakonií a spustila akci Školákům od srdce. Tentokrát se do akce zapojil rekordní počet dárců, kterým tímto mockrát děkujeme. Obrovský dík patří i našim partnerům, všem dobrovolníkům i našim zaměstnancům, kteří se s nadšením také znovu zapojili," dodává Klára Brachtlová, jednatelka TV Nova.

Rádi bych jménem naší organizace poděkovali všem dárcům a především úžasné paní ředitelce HM Tesco Děčín za její velmi štědrý dar, který udělal radost mnoha dětem. Děkujeme, že nejste lhostejní.

Darovat lze i nadále

Pomoci dětem z rodin v nouzi je možné celoročně. Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v České republice, svou finanční sbírkou podporuje děti ohrožené chudobou a zajišťuje jim tak pro ně nedostupné kroužky, tábory, doučování, školní výlety či další aktivity, které jsou součástí života běžných rodin.

#pomocmamnohotvari #novapomaha #skolakumodsrdce #dobrovolnictvi #tesco #sbirka

* zdroj: Školákům od srdce (www.skolakumodsrdce.cz)