Sbírka:
Projekt AED - Zachraň lidský život

Představení sbírky

 AED Defibrilátor ZOLL Plus slouží jako vynikající doplněk a pomocník k poskytnutí laické neodkladné první pomoci při náhlé akutní srdeční příhodě (poruchy srdečního rytmu). Jako jediný vyhodnocuje kvalitu KPR v reálném čase a vede zachránce k tomu, aby masíroval správnou silou a se správnou frekvencí. 

Komu pomůžeme?

 Bezesporu pomůžeme všem v přímém ohrožení života (selhání základních životních funkcí) nebo tam, kde by bez včasného zásahu k selhání životních funkcí mohlo dojít. Víme, že každá minuta v prodlení srdeční masáže snižuje šanci na uzdravení pacientů o 10-15%. Náš Projekt AED - Zachraň lidský život zvyšuje šance na přežití postiženého člověka, který bojuje o život.

 Přístroj AED bude umístěn v našem zásahovém voze vybaveném nejen zdravotnickým materiálem, ale také výstražným zvukovým a světelným zařízením modré barvy pro rychlý přesun, díky čemuž zvyšujeme šance na přežití postižené osoby ve chvíli, kdy může být nejbližší výjezdová skupina v jiném místě u jiného pacienta. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 Výtěžek sbírky bude použit na nákup výše uvedeného zařízení AED ZOLL Plus včetně dokoupení náhradní jednodílné elektrody CPR-D padz pro dospělé se senzorem masáže a příslušenstvím + defibrilační elektrody CPR pedi-patz II pro děti. V případě, že se celková částka nepovede vybrat, pokusíme se rozdíl získat oslovením  veřejnosti a firem v našem městě a jeho okolí.