Z D R A V O T N I C K Á   A S I S T E N C E


 Lidé, kteří poskytují zdravotnické asistence, jsou vyškoleni pro podobné akce a mají bohaté zkušenosti ze stovek hodin již zajišťovaných zdravotnických asistencí.

 Našimi členy jsou nejen lékaři, studenti lékařských fakult, diplomovaní zdravotničtí záchranáři, všeobecné zdravotní sestry, studenti středních či vyšších odborných škol - diplomovaný zdravotnický záchranář a diplomovaná zdravotní sestra, ale také nadšení dobrovolníci s mnoha odbornými kurzy.

 Na akcích používáme speciální záchranářské ruksaky, batohy či tašky s reflexními prvky českého výrobce EGO Zlín. Vybavení, které používáme při poskytování našich služeb, je na vysoké úrovni. Z vybavení bychom mohli připomenout páteřní deska, tonometr, fonendoskop, glukometr, manuální resuscitátor (ambuvak), automatizovaný externí defibrilátor (AED), krční límce, vakuové dlahy a samozřejmě veškerý obvazový materiál vč. pomůcek pro fixaci a léčiva.

 Po celou dobu trvání zdravotnické asistence jsou naši členové oblečeni v pracovních červených uniformách s reflexními pruhy, triky s vyobrazením znaku FIRST RESPONDER - ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA a označeni visačkami se jménem a fotkou, popř. služebním odznakem.


Posádky zdravotnické asistence

RLP - Rychlá lékařská pomoc (řidič + zdravotnický záchranář + lékař

RZP - Rychlá zdravotnická pomoc (řidič - záchranář, všeobecná sestra se sp. ARIP)

DZS - Dopravní zdravotní služba (řidič)

NLZP - Nelékařský zdravotnický pracovník (zdravotnický záchranář, ARIP sestra, všeobecná sestra)

ČPP - Člen/ka první pomoci (zdravotnický instruktor, osvědčení MŠMT, odborná první pomoc)

ZZA - Zdravotník/ce zotavovacích akcí (osvědčení MŠMT, pobytové, sportovní a společenské akce) 

 


Objednávka zdravotnické asistence

Jako organizace s profesní činností se zabýváme poskytováním zdravotnických asistencí - neodkladné zdravotní péče

Těchto asistencí je nejčastěji využíváno při sportovních a kulturních akcích, závodech, prestižních event akcích a konferencích, cvičeních, rekondičních pobytech a v mnoha dalších případech. V případě vyšší koncentrace osob na určitý prostor nebo vyšší rizikovosti akce, je tato asistence zákonnou nutností. Všechny činnosti jsou realizované na nejvyšší profesionální úrovni, která je naší velkou prioritou a dobrou vizitkou zdravotnických pracovníků v přístupu k pacientům.

Zdravotnická asistence

Zdravotnická asistence je mobilní zdravotnická služba, poskytovaná v místě konání dané akce za účelem odvrácení akutní hrozby ohrožení života, ošetření všech druhů poranění a zajištění transportu do zdravotnického zařízení na komplexní odborné vyšetření. V případě vyšší koncentrace osob na určitý prostor nebo vyšší rizikovosti akce, je tato asistence zákonnou nutností. Hlavním důvodem je právě větší koncentraci lidí v jednom místě, což zvyšuje pravděpodobnost, že dojde k ohrožení zdraví (následkem úrazu, ale i různá selhání a závažné interní a kolapsové stavy), kdy dojezd zdravotnické záchranné služby může být komplikován právě vyšší koncentrací osob nebo dopravy, a proto se nemusí dostavit na kritické místo včas. Z těchto důvodů je zdravotnická asistence velice cennou službou i z hlediska kooperace s Integrovaným záchranným systémem.

Zdravotnický a výjezdový personál

Základem každé zdravotnické asistence je kvalitní personál. Naši zdravotníci, záchranáři, lékaři a další specialisté jsou profesionálové, kteří svému oboru věnovali maximum, jsou odborně způsobilí a mají zkušenosti v oblasti přednemocniční neodkladné péče.
Výběr zdravotnického personálu je pro nás tím nejpodstatnějším prvkem profesionality a odpovědnosti. Proto tuto terénní a náročnou činnost zdaleka nemůže vykonávat každý a je nutné provést odbornou selekci.
Naši zdravotníci se průběžně účastní interních školení a různých porad, které jsou zaměřené na rekapitulaci uplynulých akcí, zdokonalování taktiky a logistiky a odstraňování případných nedostatků. Před každou asistencí je zúčastněná posádka seznámena s podrobnostmi akce (místo, typ akce, předpokládané množství osob, rizikovost, traumatologický plán, radiokomunikace atp.) a je prověřeno veškeré vybavení.

Kvalita, spolehlivost, profesionalita

Tyto vlastnosti jsou základem pro vzájemnou spolupráci. Naše služby jsou na nejvyšší kvalitativní úrovni, srovnatelné s evropskými měřítky. Používáme ověřené postupy při plánování a realizování asistencí podle modelu, jaké používají i zahraniční záchranné služby.
Všichni naši členové jsou povinni se řídit Etickým kodexem ZZPP, který stanovuje interní předpisy pro zásady jednání, všeobecné postupy a další významné body, díky kterým nabízíme ty nejlepší služby.
Samozřejmostí je, že naši členové důsledně vedou veškerou dokumentaci. Proto veškeré starosti se zdravotnickou dokumentací a výpisy můžete nechat na nás a my se vám o nic důsledně postaráme.

Zdravotnická technika a vybavení

 • Volkswagen Transporter T5 4x4, 4+1 obsazení, plně vybaven dle vyhlášky 296/2012
 • Ford Mondeo combi, 2008, 129kW, 4 obsazení, vybaven dle vyhlášky 296/2012                                                          
 • Jak postupovat při žádosti o asistenci?

  1. Kontaktujte nás pomocí elektronické pošty nebo telefonicky. V požadavku by mělo být uvedeno: kdy se akce koná, časové rozmezí, místo konání, předmět akce, předpokládaný počet účastníků, případně další důležité informace.
  2. Obratem vás budeme kontaktovat. Sdělíme vám zejména, zda akci můžeme zajistit či nikoliv, předpokládaný finanční rozpočet (orientační náhled v ceníku)
  3. Pokud se rozhodnete využít služeb ZZPP a akci zajistit, zašlete potvrzení, souhlas, případně objednávku. V tuto chvíli je nutné zaslat fakturační a identifikační údaje objednavatele!
  4. Po potvrzení z vaší strany následně připravíme smlouvu o zajištění zdravotnické asistence, kterou vám po vyhotovení odešleme k náhledu a ke kontrole.
  5. Pokud jsou všechny náležitosti v pořádku, zbývá smlouvu už jen podepsat oběma stranami.                           

  Reference

 • Semifinálové kolo asociace CMA 2024, 5.5.2024 Česká Lípa
 • natáčení filmu Fichtelberg, 2023
 • Mistrovství světa v trail-orienteeringu 2023, červenec, Zákupy a okolí
 • Český slavík 2022
 • WOODKID
 • AURORA
 • UDG
 • KABÁT