Projekt AED – Zachraň lidský život

07.01.2024

Kdo jsme ?

 Rádi bychom se Vám představili. Truhlář, elektrikář, obráběč kovů, prodavačka, prodavač, dvě učitelky odborných předmětů ze SZŠ, řidič – záchranář a jeden nezaměstnaný. Ti všichni patří ke spolku FIRST RESPONDER – ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA. Všechny spojuje zájem o předlékařskou první pomoc a touha nezištně pomáhat všem těm, kteří se ocitnou v ohrožení života.

 Stěžejní činností naší organizace je mimo jiné výuka zájemců v poskytování neodkladné první pomoci, pořádání preventivních akcí, realizace soutěží nejen pro dobrovolné záchranáře a studenty těchto oborů.

Malé změny s velkým dopadem

 Nejsme tu od toho, abychom suplovali záslužnou a velmi náročnou práci profesionálních záchranářů Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Jsme tu proto, abychom pomohli tam, kde je či bude potřeba. FIRST RESPONDER – ZÁCHRANÁŘI ČESKÁ LÍPA z.s. jsou organizací jejíž cílem je a bude zvýšit šance na přežití postiženého člověka, který bojuje o život. Naši lidé, tedy FIRST RESPONDEŘI jsou vyškolení dobrovolníci, kteří musí mít perfektní znalost uvolnění dýchacích cest a rozpoznání náhlé srdeční zástavy. Mezi další dovednosti bude patřit ventilace z úst do úst, znalost zástavy masivního krvácení a v neposlední řadě znalost postupu základní neodkladné resuscitace s využitím AED (automatizovaného externího defibrilátoru), který bohužel POSTRÁDÁME.

Komu pomůžeme?

 Náš Projekt AED – Zachraň lidský život bezesporu pomůže všem lidem v přímém ohrožení života (selhání základních životních funkcí) nebo tam, kde by bez včasného zásahu k selhání životních funkcí mohlo dojít. Víme, že každá minuta v prodlení srdeční masáže snižuje šanci na uzdravení pacientů o 10–15%. Projekt AED – Zachraň lidský život zvyšuje šance na přežití postiženého člověka, který bojuje o život.

 Naše organizace disponuje zásahovým vozidlem vybaveným výstražným zvukovým a světelným zařízením modré barvy a díky umístění AED ve vozidle zvyšujeme šance na přežití ve chvíli, kdy může být nejbližší výjezdová skupina v jiném místě u jiného pacienta.

 Čas. To nejcennější co člověk má. O lidském životě někdy rozhodují vteřiny, minuty, ale i přítomnost někoho, kdo je Vám kdykoliv připraven pomoci. V našem případě je účelem projektu zvýšení šance postiženého na zdraví či životě na přežití a to za pomoci moderní technologie (AED) a vyškolených dobrovolníků, tzv. FIRST RESPONDERŮ. Pomozte s námi zachraňovat životy.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

 Výtěžek naší sbírky bude využit za účelem nákupu výše uvedeného automatizovaného externího defibrilátoru ZOLL Plus, který jako jediný vyhodnocuje kvalitu KPR v reálném čase a vede zachránce k tomu, aby masíroval správnou silou a se správnou frekvencí. K přístroji rovněž z výtěžku zakoupíme náhradní jednodílnou elektrodu CPR-D padz pro dospělé se senzorem masáže a příslušenstvím + defibrilační elektrodu CPR pedi-padz II pro děti.

 V případě, že se nám nepodaří díky Vám, štědrým dárcům získat potřebnou částku, budeme chybějící rozdíl intenzivně shánět, abychom mohli působit jako FIRST RESPONDEŘI a podílet se na záchraně toho nejcennějšího a to lidských životů.

Děkujeme za každou Vaši pomoc!