VIDEO: Policie zveřejnila záběry ze zásahu u střelby v budově Filozofické fakulty

22.12.2023

VIDEO: Pražská policie zveřejnila záběry ze včerejšího zásahu u střelby v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Policisté ihned po střelbě vběhli do budovy, kterou začali postupně "čistit". Jejich další kolegové kryli perimetr okolo budovy a podávali svým kolegům uvnitř objektu cenné informace. Perfektní práce všech zasahujících, kteří neváhali nasadit vlastní život k ochraně životů ostatních lidí. Díky!  

zdroj: Fb , stránka Týdeník Policie


SOUVISEJÍCÍ:

Policie ČR: Zadržení schvalovače střelby

Včera o půl jedenácté nám volající sdělil, že se inspiroval střelcem, chce si pořídit zbraň a také zabíjet. Po několika hodinách byl ztotožněn a zde je video z jeho zadržení, které provedla zásahová jednotka ve spolupráci s pražskými kriminalisty. Úkony stále probíhají, zatím kvalifikováno jako šíření poplašné zprávy. 

zdroj: YouTube kanál Policie ČR 


Policie ČR: Přijali jsme celorepublikové preventivní opatření a takto vypadají hlídky v Brně.

Počínaje dnešním dnem jsme přijali celorepublikové PREVENTIVNÍ opatření ve vztahu k měkkým cílům a školám. Nemáme informace o žádné konkrétní hrozbě a skutečně se jedná o prevenci - signál, že jsme tu a jsme připraveni. Vidět můžete i policisty s dlouhými zbraněmi, nyní aktuálně kontaktujeme provozovatele vytipovaných zařízení (tzn. měkkých cílů) a seznamujeme je s tímto opatřením. Takto vypadají preventivní opatření v Brně.

zdroj: YouTube kanál Policie ČR